Çayıralan köy yollarında yapılan birinci ve ikinci  kat asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  

Asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Çayıralan Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, yaz sezonu bitmeden ilçede planlanan asfalt çalışmalarını bitireceklerini belirtti.
                
Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köy grup yollarında yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Yüce, bu yollara dökülecek olan malzemelerden numune aldıklarını ve numunelerin teknik elemanlar tarafından incelendiğini, numunelerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını ifade ederek, "Bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor. Yollarımız gayet güzel ve standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır. Yaz sezonu bitmeden ilçemizin plananlanan yol asfaltlama çalışmasını bitireceğiz” diye ifade etti.
                
Yapılan bu yollardan ağır tonajlı araçların geçtiğine dikkat çeken Kaymakam Yüce; “Çayıralan'da faaliyet gösteren maden ocakları, orman emvallerinin taşınması vb. çalışmalar nedeniyle köy grup yollarımızdan ağır tonajlı araçlar sık geçiyor. Tonajların takibi konusunda da tedbir alarak sık sık kontrol edeceğiz” şeklinde konuştu.
                
Yozgat Özel İdare ve İl Genel Meclis üyeleri ile koordineli bir şekilde çalışmaları takip ettiklerini ve aynı zamanda ödenek tahsisi konusunda da il genel meclis üyelerine teşekkür eden Kaymakam Yüce; “KÖY-DES ve İl Özel İdare programı kapsamında ilçemize tahsis edilen 362.672,00 TL ödenek ile  Karakışla-Sarıkaya ilçesi köy yolu 2 km birinci kat asfalt, Söbeçimen köy yolu 1 km birinci kat , Külekçi köy yolu 2 km birinci kat asfalt yapımı olmak üzere toplamda 5 km birinci kat asfalt  kaplama yol çalışması ile birlikte ilçemiz merkezi Aşağıtekke köyü 4.2 km ikinci kat, Günyayla- Konuklar köy yolu 2 km, Konuklar  Menteşe arası köy yolu 1 km ve ilçe merkezi  Elçi köy yola arası 4 km olmak üzere toplamda 11.2 km ikinci kat asfalt kaplama yapılmaktadır. Bu belirtilen köylerimizin asfalt yol yapımındaki altyapısını mühendislerimiz kontrol edecek. Vatandaşlarımız daha refah ve iç açıcı bir yolda ulaşımlarını sağlayacaklar. Kendilerine hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.