Bozok Üniversitesi’nin desteği, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, Dil ve Tarih Topluluğu’nun kitap katkısı ile estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkan veren sosyal etkinlik alanı olarak bilinen 'Zenginleştirilmiş  Z  Kütüphane' düzenlenen törenle hizmete açıldı.

'Zenginleştirilmiş Z  Kütüphane'nin açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Konuklar Belediye Başkanı Muammer Çetin, Bozok Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aslı Kahraman Çınar, Bozok Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İzzet Ünlü, Bozok Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Elvan Temoçin, Çayıralan İlçe Milli Eğtim Müdürü Satılmıi Batur, Bozok Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Kütüphanenin açılışında konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Bozok Üniversitesi’nin organizasyonuyla 25. zenginleştirilmiş kütüphane açıldığını söyledi.

Bu zamana kadar okumaktan hiçbir zarar görmediğini belirten Prof. Dr. Aybar, "Kütüphanemiz kasabamızdaki okulumuza hayırlı olsun. Eğitim evde anne ve babadan başlıyor. Okumayı ve kitap sevgisini aşılayabilirsek, bizim çocuklarımız da her şeyi okuyarak öğrenirlerse eğitim-öğretim meselesini bence başarmış oluruz. Okullarımızda zaten her şeyi öğrenmemiz mümkün değil. Onun için okumak ve kütüphane en önemli şeylerdir." ifadelerini kullandı.

Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Batur ise Çayıralan’da 5. zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışının yapıldığını vurgulayarak, yılsonuna kadar Z Kütüphanesi bulunmayan hiçbir okulun kalmayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından her düzeyde kitabın olduğu teknolojik materyaller ile zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı yapıldı.