Çayıralan İlçe Devlet Hastanesi emrinde kullanılmak üzere, tam donanımlı yeni bir ambulans ilçe halkının hizmetine sunuldu. 112 Acil Serviste kullanılacak olan  tam donanımlı ambulans acil durumlarda hastalara da hizmet edecek.
               
Geçtiğimiz hafta içinde İlçe Devlet Hastanesi 112 Acil Servis ambulans hizmetine dahil edilen araçla ilgili olarak açıklamada bulunan Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Arif Akpınar, tam donamlı yeni ambulansın ilçeye kazandırılmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, "Çayıralan halkı hizmetin en iyisini hak ediyor" dedi.
               
Ambulansın ilçeye kazandırılmasında başta Ak Parti Yozgat Milletvekili Dr. Ertuğrul Soysal, Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Fatih Şahin, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner ve İl Genel Meclis Üyelerine ayrı ayrı teşekkür eden Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Arif Akpınar; hastaların vaktinde ve hızlı bir şekilde hastanelere transfer edilmesi hususunda ambulansların hayati önem taşıdığına dikkat çekti. Yozgat’a toplamda 5 adet yeni ambulans geldiğini aktaran Akpınar; "Bu 5 ambulanstan birini ilçemize almayı başardık" dedi.
                
112 filosunun her geçen gün daha da güçlendiğini belirten Akpınar, "Hemşerilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. 'Allah bu araçlara muhtaç etmesin' diyoruz ama tabi herhangi bir acil ihtiyaç halinde de ambulanslar hastalarımızı en yakın sağlık kuruluşuna yetiştirmek için hizmet veriyor ve hayati önem taşıyor” dedi.
               
Akpınar "Amacımız sağlık hizmetindeki altyapımızı güçlendirip, daha kaliteli hizmet vermektir. Hedefimiz şehir içinde sağlık vakalarına birkaç dakika içinde, kırsal kesimdeki vakalara ise en uzak noktaya yarım saat içinde ulaşabilir hale gelmektir" diye konuştu.
               
Çayıralan İlçe Devlet Hastanesinin her geçen gün kalitesinin arttığına değinen Akpınar; “nüfus kriterlerine göre emsal ilçelerimize göre Çayıralan Devlet Hastanemiz çok iyi durumda. Hatta emsal ilçelerimizden durumumuz çok iyi. Hastanemizin gelirleri itibariyle diğer büyük ilçelerle yarışır durumdayız."