Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Genel Başkanı Serhat Baran tarafından başlatılan “Minik Kalpler Isınsın” kampanyası çerçevesinde alınan mont ve botlar yerlerine ulaşmaya başladı.

DUYKON Almanya Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Salih Çelik ile ortaklaşa yürütülen ve DUYKON Kadın Kolları Genel Başkanı Aysel Arslan’ın destek verdiği kampanya ile alınan kıyafetler Çayıralan ilçesine ulaştı.

Çayıralan ilçesine getirilen kıyafetler Belediye Başkanı Ömer Codar tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere teslim alındı.

Başkan Codar; “DUYKON Başkanımız Sayın Serhat Baran ve ekibine hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Gurbette yaşayan hemşerilerimizin memleketlerine olan sevgisi, vefası bizleri de mutlu ediyor. Elimizden geldiğince bizler de destek olacağız, kıyafetleri çocuklarımıza kendi ellerimizle tek tek, rencide etmeden teslim edeceğiz. Biz kurum olarak sadece aracıyız” dedi.

DUYKON Yozgatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Serhat Baran, DUYKON ailesi olarak Yozgat’ta yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara soğuk kış gününde destek olmak amacıyla başlattıkları kampanyanın amacına ulaşmış olmasından son derece mutluluk duyduklarını dile getirdi.