Çayıralan Belediyesi tarafından organize edilen programa Belediye Başkanı Yasin Şahiner ile bir çok bayan katıldı. Burada katılan tüm annelere Çayıralan belediyesince çeşitli ikramlarda bulunurken, Başkan Şahiner tüm annelere hitaben bir konuşma yaptı.

“Cennet anaların ayakları altındadır” hadisi şerifiyle söze başlayan Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner; Öncelikle tüm annalerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyorum. Annelerimiz bizlere yemeyip yedirmiş, okumayıp okutmuş, giymeyip giydirmiş, halen de bu yaşımda annemin bana emek verdiğini görüyorum. Bütün annelerin böyle olduğu kanaatindeyim” dedi.

“Hiçbir anne ve baba çocuğunun kötülüğünü düşünmez” diye devam eden Şahiner; “onlar her şeyin en güzeline layıktır. Nasıl annelerimiz bize çocukluğumuzda bizi esirgemiş, korumuşsa: biz de onların yaşlılığında onlara aynı önemi ve değeri göstermemiz gerekir” dedi.

Konuşmalar sonunda Belediye Kültür Merkezi’nde belediyenin düzenlemiş olduğu “anneler günü” programına katılan bütün bayanlar orkestra eşliğinde gönüllerince eğlendiler.