Çandır Yeni Parkına Kavuşuyor

Vali Abdulkadir Yazıcı, Çandır İlçesinde Hükümet Konağı önünde bulunan ve pazar yeri olarak kullanılan meydanın ilçeye yakışır bir park ve sosyal alana dönüştürülmesi hazırlıkları öncesinde incelemelerde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 11 Şubat 2016, Perşembe günü, saat: 09:45

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Çandır İlçesi Hükümet Konağı önünde bulunan ve pazar yeri olarak kullanılan meydanın ilçeye yakışır bir park ve sosyal alana dönüştürülmesi hazırlıkları öncesinde incelemelerde bulundu.
 
İlçe halkının yoğun talepleri üzerine Yozgat İl Özel İdaresi Çandır Hizmet Birliği aracılığı ile hazırlayacağı proje ile ilçede ihtiyaç duyulan sosyal alanın yapılacağını belirten Vali Abdulkadir Yazıcı; beraberinde il özel idaresi ekipleri ile birlikte gerçekleştirdiği incelemede İlçe Kaymakamı Emre Dündar ve Belediye Başkanı Mustafa Ertan Öngün’den meydan hakkında bilgiler aldı.
 
Dostlar Çayevinde İlçenin İhtiyar Delikanlıları İle Sohbet
Vali Yazıcı, inceleme sırasında meydanın yanında bulunan dostlar çay evinde ilçe sakinleri ile bir araya gelerek hasbihal etti.
 
Burada vatandaşlardan yapılacak olan parkta ne gibi beklentileri olduğunu, parkta nelerin bulunmasını istediklerini soran Vali Yazıcı şirin ilçemize yakışan içerisinde sosyal alanları bulunan bir parkı ilçe halkımıza kazandırmak için çalışmalar başlattık ve en kısa sürede bitireceğiz dedi.
 
İncelemeler sonrasında ilçe kaymakamlığına geçen Vali Yazıcı burada Kaymakam Emre Dündar’dan ilçede devam eden diğer çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Yozgat’ın Yöresel Ürünleri Avrupa’ya Açılıyor
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Abdulkadir Yazıcı, İlçe Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kır’ın TKDK desteğiyle kurduğu “Kahyaoglu Yerel Ürünleri” işletmesini ziyaret etti.  Yöresel ürünlerin üretilip Avrupa’ya pazarlanacağı işletmede Vali Yazıcı’ya Çandır’ın meşhur gilaburu suyu ikram edildi. İşletmede Yozgat’a özgü yufka ekmek,  gilaburu suyu,  erişte, bulgur, yufka, pekmez ve turşu üretiliyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki