Çandır, Kabala'yı Örnek Aldı

Yozgat'ın Çandır İlçesinde, Kadışehri İlçesinde uygulanan "Kabalı Meyvecilik Projesi" örnek alınarak tarım alanlarının toplulaştırılıp, daha verimli ve karlı üretim tesislerinin kurulmasına yönelik adımlar atılmaya başlandı.
Yayınlanma tarihi: 10 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 13:22

Yozgat'a bağlı Çandır İlçesinde, Kadışehri İlçesinde uygulanan "Kabalı Meyvecilik Projesi" örnek alınarak tarım alanlarının toplulaştırılıp, daha verimli ve karlı üretim tesislerinin kurulmasına yönelik adımlar atılmaya başlandı.

Çandır Kaymakamı İhsan Erdurucan başkanlığında "Arazi Birleştirilmesi ve Meyvecilik Porjesi" kapsamında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, Sivil Toplum Kuruluşları'nın temsilcileri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda Kaymakam Erdurucan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Hasan Avanoğlu, tarım personeli, bazı Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve bir grup çiftçiylebirlikte Kadışehri İlçesi, Kabala Köyü'ndeki, Türkiye'nin en büyük meyve bahçesine ziyarette bulundular.

Çandır İlçesi için düşünülen projelerine örnek teşkil edecek olan ziyarette Kadışehri Gıda, Tarımve Hayvancılık İlçe Müdürü Osman Günaydın ve meyve bahçesini 25 yıllığına kiralayan ilgili şirket yetkilisi Fahrettin Aksakal, Kadışehri İlçesinde yürütülmekte olan meyvecilik projesi hakkında konuklarını bilgilendirdi.

Etiketler: çandır   kadışehri   kabala   meyve   proje   bahçe  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki