Çandır 'imece' ile parka kavuştu

Yozgat'ın Çandır ilçesinde metruk yapıların bulunduğu yaklaşık 7 bin metrekarelik alanda kaymakam, belediye başkanı, kamu çalışanları ve vatandaşlar kazma kürek çalışıp, oluşturdukları park hizmete açıldı.
Yayınlanma tarihi: 13 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 11:21

Yozgat'ın Çandır ilçesinde Temmuz ayı içerisinde göreve başlayan Kaymakam İhsan Erdurucan, metruk yapıların bulunduğu 7 bin metrekarelik alanda imece usulüyle modern bir park inşa ettirip, hizmet sundu.

Çandır ilçesinde göreve başladığında, ilçede insanların ailecek oturup, dinlenebileceği, ilçe dışından gelen konuklarını ağırlayabileceği bir alanın bulunmadığını gören Kaymakam İhsan Erdurucan, ilçe merkezinde kamu kurumlarına ait olmasına karşın, atıl durumdaki metruk yapıların bulunduğu alanı değerlendirmeye karar verdi. Ancak, park için yeterli kaynağın bulunamaması üzerine Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün ile bir araya gelip, imkanları birleştirmek suretiyle eski binaları yıkıp, alanı düzlediler. Kaymakam Erdurucan ve Belediye Başkanı Örgün'ün de ellerine kazma, kürek alıp park inşaatında çalıştıklarını gören kamu personeli de gönüllü olarak görev aldı. Halkın da desteği ile oluşan ekip, imece usulü çalışıp, modern bir park inşa etti.

Çandır'da ihtiyaç duyulan park için yeterli kaynağın bulunmadığını belirten Kaymakam İhsan Erdurucan, yapım aşamasında farklı bir çözüm geliştirerek, parkın imece usulü olarak yapılmasına karar verdiklerini söyledi. İlçede görev yapan memurlar, imamlar, müezzinler, öğretmenler, hizmetliler, okul müdürleri, belediye ve kaymakamlık çalışanları ile yedisinden yetmişine bütün vatandaşların park yapımı için çalıştıklarını anlatan Kaymakam Erdurucan, ''Öncelikle Çandır'ımıza böylesine güzel bir park ve sosyal tesis kazandırdığımız için çok mutluyum. El ele vererek çalıştık ve sonucunda ortaya çıkan eser ile herkes bu mutlu günde emeğinin karşılığını almanın sevincini yaşıyor. Umarım görev sürem içerisinde Çandır'a yapılan son projemiz olmaz. Sosyal ve kültürel hayatın gelişimi için buna benzer birçok projeye yine mesai arkadaşlarımız ve Çandır halkı ile birlikte imza atarız'' dedi.

Sosyal tesis ile birlikte gezi alanları, çocuklar için oyun parkının yer aldığı park içerisindeki havuzun zemini ise Türk Bayrağı yapıldı. Nostaljik eserlerin sergilendiği parka ''Kaymakam İhsan Erdurucan ve Ali Yenice Ailesi Parkı'' ismi verildi. Kaymakam Erdurucan, kendisinin isminin verilmesine karşı çıkmasına karşın, ilçe halkının verdiği karara saygı duymak zorunda kaldığını da sözlerine ekledi.
Haber - Fotoğraf: Seyfi ÇELİKKAYA

Etiketler: çandır   kaymakam   ihsan erdurucan   park  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki