Çanakkale'ye Tekbirli Kutlama

Yozgat Alperen Ocakları 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü münasebetiyle Cumhuriyet Alanı’nda bir basın açıklaması yaparak zaferi kutladı.
Yayınlanma tarihi: 19 Mart 2015, Perşembe günü, saat: 08:02

Alperen Ocakları binasından başlayarak uzun bir kortej oluşturup Cumhuriyet Alanı’na gelen alperenler tekbirler eşliğinde Çanakkale Zaferi’ni kutlayarak şehitlere de dualar gönderdi. Türk bayrağı eşliğinde Cumhuriyet Alanı’nda toplanan Alperen Ocakları mensubu gençler tekbir getirdi ve daha sonra ise İstiklal Marşı okudu. 

Ocak adına yapılan açıklamada Türk Milleti’nin inancında vatan ve bayrak kavramlarının kutsal olduğunu ve hürriyet olmadan varlığın bir kıymeti olmadığı vurgulandı. Çanakkale’de şehit olan vatan evlatlarının bu şuur ve iman haliyle hürriyetimizi tehdit eden düşmana karşı canının siper ettiğini ve üzerinde hür yaşadığımız vatan topraklarının bizlere emanet edildiği mesajı verildi. 

Alperen gençler “Bugün bize düşen ecdadın canını vererek, bize bıraktığı emaneti layıkıyla korumaktır. Emaneti korurken, yapmamız gereken Çanakkale ruhunu, kendi hayatımıza uygulamak ve nesillerimize öğretmektir” diye konuştu. Daha sonra hep bir ağızdan gür bir sesle İstiklal Marşı okuyan Alperen Ocağı mensubu gençler, yine tekbirler eşliğinde Cumhuriyet Alanı’ndan dağıldı.

Etiketler: yozgat   alperen   ocak    
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki