Yozgat Şehitliğine çelenk bırakılmasıyla başlayan törene, Vali Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman,Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Baro Başkanı Av. Mehmet Şimşek, Vali Yardımcıları Şükrü Çakır, Adem Yılmaz, Salih Altun, Faruk Ekiz, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Siyasi Parti İl Başkanları, Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Dernek Başkanı Nedim Elmalı, emniyet teşkilatı mensupları, askeri erkan ve çok sayıda şehit yakını katıldı.
 
Törende İl Jandarma Garnizon Komutanlığında görevli Teğmen Şükrü Yumak günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.
 
Serpil Akdağ Anadolu Lisesinden Seher Betül Koçer’in şiir okumasının ardından Vali Kemal Yurtnaç, şehitlik defterini imzaladı.
 
Vali Yurtnaç, "18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, mukaddes değerlerimizi muhafaza etmek adına savaşarak büyük mücadeleler veren ve bu uğurda canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin kahramanlık destanlarından biri olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır. Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde bize bıraktıkları mirasın ve verdikleri mücadelenin aziz hatıralarını yad ederken bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından askerlerin saygı atışıyla devam eden programda şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi.
 
Şehit mezarlarına karanfil bırakılmasıyla şehitlikteki program sona erdi. Şehitlikte ki programın ardından Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler derneği ziyaret edildi.
 
Anma programı daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen programla devam etti. Kültür Müdürlüğünde gerçekleştirilen programda Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Onur Çelebi, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
Daha sonra Serpil Akdağ Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve Çanakkale Zaferini anlatan tiyatro oyunu sahnelendi.
 
Kültür Müdürlüğünde ki programın ardından şehit aileleri ile birlikte öğle yemeği yenildi.