18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi.

Lise Caddesi'nden başlayan fener alayına katılan yüzlerce vatandaş, mehter takımı öncülüğünde ellerinde fener ve Türk bayraklarıyla 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları ile Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Burada toplanan vatandaşlar, mehter marşlarına eşlik etti. Daha sonra programda Kur'an-ı Kerim okunarak, şehitler için dua edildi. Duanın ardından vatandaşlara buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikram edildi.

Yürüyüşün ardından vatandaşlara seslenen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, "Anadolu bir günde vatan olmadı. Biz bugün burada konuşabiliyorsak, biz bugün burada rahat içerisinde, huzur içerisinde toplanabiliyorsak milyonlarca şehidimiz, gazimizin sayesindedir. Allah hepsinden razı olsun. Onlara Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Onlar bu vatan için kanlarını, canlarını seve seve feda ettiler ve biz bugün burada huzur içerisinde, refah içeresinde bu güzel vatanda hep birlikte yaşıyoruz. Allah kendilerinden razı olsun" dedi.