18 Mart Çanakkale Zaferi’nin ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Boğazlıyan İlçesi, Necmettin  Yıldız METEM, Ömer Halisdemir Konferans Salonunda, Şehit Seyit Yalçın Ortaokulu tarafından anma etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen anma etkinliğine, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Uzunlu Belediye Başkanı Turan Koç, Başsavcı Murat Dilsiz, Askerlik Şube Başkanı Ali Eratik, ilçe meclis üyeleri, Belediye meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürü Vedat Oymak, Nazan Tok, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunun ardından günün anlam ve önemi ile ilgili  konuşmayı Astsubay Ramazan Yılmaz yaptı.
 
Programda, Çanakkale konulu şiirler okundu, tiyatro gösterisi yapıldı. Katılımcılar, duygusal anlar yaşadı. Okul korosu, Çanakkale türkülerinden oluşan repertuvarla mini bir de konser verildi. Akabinde zor şartlar altında vatan uğruna canını ve malını feda eden ecdadımız Tekalifi Milliye (Milli Yükümlülük) ile vatandaşlara duyurulan metin bir öğrenci tarafından okundu ve yaşanılan  o zamanlar kısa bir tiyatro gösterisi ile anlatıldı.

Kısa slayt gösterisinin yer aldığı programda, 15 Temmuz gecesi yaşananlar da gözler önüne serildi. Çanakkale ruhumuzun var olduğu bir kez daha anlaşıldı.
 
Vatan sevgisinin ve zor şartlarda kazanılan zaferin anlatıldığı program davetliler tarafından tam not aldı.