Çanakkale Şehitleri Anıldı

Yozgat Türk Ocağı Gençlik Kolları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü münasebetiyle Çanakkale ve Şehitleri Anma programı gerçekleşti.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 08:20

Türk Ocağı’nda gerçekleştirilen programa, Türk Ocağı Yozgat Şube Başkanı Nefise Yüksel, Başkan Yardımcısı Hacı Çoban, Ocak Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Cesur, Dr. Mehmet Güneş, Niyazi Kılıç, Mehmet Ali Çakır, Yozgat Türk Ocağı Onursal Başkanı Necati Şahin, Türk Yerel Hizmet Sen Yozgat Şube Başkanı Uğur Sağlamer, Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Derneği üyeleri, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program Büyük Cami İmam Hatibi Cemal Şahiner’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan Kur-an’ı Kerim’in hemen ardından şehitler için dualar gönderildi. Kürsüye gelen Yozgat Türk Ocağı Başkanı Nefise Yüksel, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitleri minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Nefise Yüksel, “Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk gençliği ve Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir” diye ifade etti. Konuşmanın sonrasında Türk Ocağı Yozgat Gençlik Kolları mensubu öğrenciler hazırlamış oldukları programı izleyicilere takdim etti. Okunan şiirler ile programda manevi bir hava oluşurken, program sonunda bağlama eşliğinde okunan kahramanlık türkülerine bütün salon eşlik etti.

Türk Ocağı Gençlik Kolları mensubu öğrencilerin yoğun gayret, çaba ve emekle ortaya koyduğu sesli koro, şiir dinletisi ve türkü konseri seyircilerden büyük beğeni ve ilgi topladı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki