Çamlıkta Yol Sorunu Bitmiyor

Milli Park Yozgat Çamlığı'nda kış öncesinde başlatılan yol çalışmaları devam ederken, çalışmaların tamamlandığı bazı kesimlerde çökmeler başladı, çalışmaların tamamlanabilmesi için ek ödenek istendi.
Yayınlanma tarihi: 23 Haziran 2015, Salı günü, saat: 08:00

Türkiye'nin ilk milli parkı Yozgat Çamlığı'nda kış öncesinde başlatılan iyileştirme çalışmaları ödenek yetersizliği nedeniyle yavaşlarken, yol çalışmalarının tamamlandığı bazı kesimlerde şimdiden yer yer çökmeler başladı.

Türkiye'nin ilk milli parkı olma özelliğini taşıyan ve Yozgat’ın doğal güzellikleri arasında bulunan Çamlık Milli Parkı 4,3 kilometrelik küptaş yol yapımı için 3 milyon 200 bin lira ödenek tahsis edildi. İhalesi daha önce tamamlanmasına karşın yer teslimindeki gecikmeden dolayı çalışmalara geçtiğimiz kış öncesinde başlandı. Yağış altında yolun altyapısı yapılmaya çalışıldı. Ardından da doğal granit küptaş yol çalışması yapıldı. Çalışmalar Orman İşletme kesimindeki girişten başlayıp, Galata Çamlık Otel kesimine kadar kısmen tamamlanıp, yol ulaşıma açıldı. Bu kesimde yer yer yolda çökmeler başladı. Yolun kalan kısmının tamamlanabilmesi için ek ödenek talebinde bulunuldu. 'Ödenek sorunu yok' denilen çamlıktaki çalışmaların tamamlanabilmesi için şimdi bakanlıktan aktarılacak ödeneğin gelmesinin beklendiği bildirildi. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: çamlık   yozgat   yol  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki