Çamlık'ta Yasak Yok

Vali Yazıcı "Yasaklı Turizm!" başlıklı yerel medyada yer alan haberler üzerine inceleme başlattı.
Yayınlanma tarihi: 16 Eylül 2015, Çarşamba günü, saat: 11:17

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Türkiye'nin ilk milli parkı çamlıkta fotoğraf çekimlerine yönelik herhangi bir yasağın bulunmadığını ve herhangi bir ücret talebinde bulunulmayacağını açıkladı.

Daha önce fotoğraf stüdyoları tarafından genç çiftlerin düğün, nişan töreni fotoğraflarında dekor olarak tercih ettiği milli park çamlık eteklerinde bulunan Cevdet Dündar Göleti çevresinde çekim yapan fotoğrafçılardan bedel istendiği, aksi takdirde fotoğraf çekiminin yasak olduğu ileri sürülmüştü.

Geçtiğimiz günler içerisinde amatör fotoğrafçılarında aynı yasak ile karşılaşmasının gündeme gelmesi üzerine Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, konuyu incelettirdi. Vali Yazıcı "Daha önce konu bize intikal edince böyle bir uygulamanın yanlış olduğunu belirtip, herhangi bir ücret talep edilmemesi talimatını vermiştim. Ancakbir yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir durum yaşanmış. Bundan sonra bu tür durumlarıntekrar etmeyeceğini umuyorum. Konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Biz öncelikle Yozgat Çamlığını cazibe haline getirip, insanların vazgeçmeyeceği, akın akın geldiği bir mekan haline getirilmesiiçin gerekli tanıtımların yapılmasına zemin hazırlayalım, sonrasında konu değerlendirilir. Şu aşamada bu tür gelişigüzel uygulamalar yanlış." dedi.

Etiketler: yozgat   vali   abdulkadir yazıcı   çamlık   fotoğraf   yasak  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki