Çamlık'ta Ödenek Geldi Çalışmalar Hızlandı

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Çamlık Milli Parkı yol çalışmaları için yeterli ödeneğin çıkartıldığını, yolun çökme olan bölümlerinin yüklenici firma tarafından çalışmalar tamamlandıktan sonra onarılacağını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 24 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 14:17

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Türkiye'nin ilk milli parkı Yozgat Çamlığında devam eden yol çalışmalarıyla ilgili ödenek sorununun giderildiğini, çalışmalara hız verildiğini söyledi.

Çamlık yolunda devam eden çalışmaları seçimler öncesinde gezip, gördüğünü hatırlatan Milletvekili Başer, çalışmaların önemli bölümünün tamamlandığını, Cevdet Dündar Gömleti ile Galata Çamlık Oteli arasındaki kesimdeki çalışmaların tamamlanabilmesi için ödenek talebinde bulunulduğu bilgisinin kendisine ulaştırıldığını belirtti. Başer, ''Konuyu yakından takip ederek, gerekli olan 700 bin lira ödenek çıkartıldı. Yüklenici firma çalışmalarına hız verdi. Tamamlanan kesimlerde farklı nedenlere bağlı olarak yaşanılan çökmeler konusunda da yüklenici firma yetkilileriyle görüştük. Çalışmalar tamamlanıp, yol ulaşıma açıldıktan sonra genel bir bakım yapılıp, çökme olan kesimler yüklenici firma tarafından yapıldıktan sonra işin teslimi yapılacaktır'' dedi.

Çamlığın, Yozgat’ın oksijen kaynağı olduğunu ifade eden Milletvekili Başer, Milli park içerisinde piknik alanlarının sınırlandırıldığını, çamlığı yoğun insan baskısından kurtarmak amacıyla alt kısımda yeni bir mesire alanı oluşturulduğunu hatırlattı. Başer, Çamlık konusunu ve yürütülen çalışmaları hassasiyetle takip ettiklerini, devam eden projeler hayata geçirildiğinde çamlığın çok güzel bir dinlenme, gezinti alanı olacağını sözlerine ekledi.

-İŞLETME AÇIKLAMA YAPTI-
Yozgat Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Cengiz Eğilmez de konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, milli park Yozgat çamlığındaki yol yapım işinin geçen yıl ihalesinin yapılıp, yaklaşık maliyetinin 2 milyon 832 bin lira olduğuna dikkat çekerek, çalışmaların 16 Temmuz 2015 tarihi itibari ile sona ereceğini belirtti. Eğilmez, çalışmaların yıllara sari olarak ihalesinin yapıldığını geçen yıl 813 bin lira ödeme yapıldığını, bu yıl ise bir milyon 225 bin lira ödeme yapılacağını ifade ederek, şu bilgileri aktardı:

"Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak görülen ve tespit edilen eksiklikler yüklenici firmaya kurumumuz tarafından düzeltilmesi üzere 19 Haziran 2015 tarihinde bildirilmiştir. Zaten bu eksiklikler birkaç metrelik kısımda olan eksikliklerdir. Bunların oluşma sebebi mevsim şartlarının inşaata uygun gitmemesi, milli parkın topografik yapısı ve orman olmasından kaynaklanmaktadır. İş tesliminden önce yüklenici eksiklikleri gidermekle yükümlüdür. Bu eksiklikler giderilmeden iş teslim alınmayacaktır. Son hak ediş düzenlenmeyecektir." 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: çamlık   yozgat   yol   yusuf başer  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki