Daha önce gazino olarak kullanılan ve bir süredir atıl vaziyette bulunan binada kısa bir süre önce başlatılan tadilat çalışmalarında sona gelindi. 

Çamlığı Yozgatlı’nın istifadesine sunacak her türlü alt yapı çalışmasını gerçekleştirdiklerini söyleyen Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, temizlikten güvenliğe, kır lokantasından daha farklı alanlara kadar yeni hizmet noktaları oluşturacaklarını bildirdi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün ise, Çamlıktaki güvenlik problemini istihdam ettikleri 4 güvenlik görevlisi ile çözdüklerini söyledi.

Başta temizlik olmak üzere güvenlik hizmetlerinin huzurlu bir çamlık için gerekli olduğunun altını çizen Akgün, şunları kaydetti: "Bununla birlikte 4 tane güvenlik hizmeti alımı yaptık. Çamlıkta güvenli bir ortam oluşturuldu. Çamlıktaki kötü algılar ve kötü davranışlara son verildi. Şuan dedeler torunları ile anneler çocukları ile eşler birlikte gidip orada rahatça nezih bir ortamda gezinti alanları oluşturuldu. Vakit geçirebilecekleri huzurlu bir ortam oluşturuldu. Bununla beraber çamlığın faaliyetlerini, organizasyonlarını geliştirme adına ATV turları başlattık. İhalesini yaptık. Denemek için iki tane getirttik, onları da güvenliklere tahsis ettik. Güvenlik personelleri sürekli gezinti yapıyorlar. ATV’lerin gezinti alanlarını güzergahlarını belirledik. Kendim gezdim inanılmaz derecede zevk aldım, keyif aldım inşallah en yakın zamanda da ATV’lerimiz geldikten sonra Yozgatlı hemşerilerimizin istifadesine sunacağız. Şuan için 10 tane ile başlayacağız ama ilerleyen dönemde sayı çoğaltılacak. Cüzi bir miktara gezinti yapılacak, kısa tur, uzun tur şeklinde de güzergah belirledik. Oralarda gezinti alanı oluşturulacak."