Çakır, İktidarın Kaybı Hızlanıyor

Çakır, '7 Haziran’da iktidar partisinin oyları düşerken MHP’nin oyları artmıştır. İktidar partisinin kaybı her geçen gün artmaktadır.'
Yayınlanma tarihi: 01 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 09:48

Milliyetçi Hareket Partisi 8MHP) Yozgat Milletvekili Adayı Eczacı Mehmet Ali Çakır, Galata Çamlık Otel’de yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek seçim sürecini değerlendirdi. Kahvaltılı basın toplantısına Milletvekili Adayı Çakır’ın yanı sıra MHP İl Başkanı Ethem Sedef, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Ülkü Ocakları Başkanı Duran Küçükduman ve parti yöneticileri katıldı.

MHP Milletvekili Adayı Mehmet Ali Çakır, Yozgat’ta aynı sorunların yaşandığına dikkat çekerek göçün gündemdeki sıcaklığını koruduğunu aktardı. 7 Haziran seçimlerinde Yozgatlı seçmenlerin AKP’ye gerekli mesajı verdiğinin altını çizen Çakır, “7 Haziran’da iktidar partisinin oyları düşerken MHP’nin oyları artmıştır. İktidar partisinin kaybı her geçen gün artmaktadır” dedi.

7 Haziran seçimlerinin ardından ortaya çıkan tabloda koalisyon görülmesine rağmen AKP’nin buna karşı durduğunu ifade eden Çakır, AKP’nin algı operasyonu ile MHP’ye karşı bir oyun içerisine girdiğini vurguladı.

MHP’nin koalisyon için tavrının net olduğuna değinen Çakır, “Koalisyon için bizim 4 önemli maddemiz vardı. Anayasanın ilk dört maddesi, çözüm sürecinden vazgeçilmesi, 17-25 Aralık yolsuzluk dosyası ve Cumhurbaşkanının anayasanın belirlediği sınırlar içerisinde kalması. AKP, daha önce birilerine vermiş olduğu sözü yerine getirmek için kriterlerimize karşı çıktı ve koalisyon görüşmeleri başlamadan bitti” dedi.

MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sadef, AK Parti iktidarının 13 yıl boyunca Yozgat’a hak ettiği değeri vermediğini belirterek, Yozgatlı seçmenlerin de iktidara gerekli cezayı vereceğini söyledi.

Sadef, 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan sonuçla ilgili gerekli değerlendirmeleri yaptıklarını aktardı. 1 Kasım seçimleri için teşkilatların yoğun bir çalışma içerisinde olacağının altını çizen SEdef, hazırlıkların tamamlandığına değindi.

Sadef, seçim sürecinin kısa olması nedeniyle adayların kendi bölgelerinde çalışmalara başladığını belirterek, teşkilatların 4 adayla birlikte çalışma içerisinde olacağını aktardı.

Etiketler: mehmet ali çakır   yozgat   mhp   milletvekili   aday  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki