Çakır, Aday Adaylığını Basın Toplantısıyla Açıkladı

Ecz. Mehmet Ali Çakır 7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adaylığını basın toplantısı ile açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 04 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 15:48

Ecz. Mehmet Ali Çakır 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Yozgat Milletvekili aday adaylık müracaatını yaptı. 

M.Ali Çakır, MHP Yozgat parti binasında yoğun bir katılım eşliğinde milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Basın toplantısının açış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Ethem Sedef 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’nin Yozgat’ta şaşkın ördeğe döneceği iddiasında bulunarak MHP’ye duyulan teveccühün daha şimdiden iktidar partisini korkutmaya başladığını söyledi. Birbirinden kıymetli aday adaylarının ülkenin içinde bulunduğu vahim tablodan rahatsızlık duyarak adaylıklarını ilan ettiklerine değinen Sedef  “MHP’de kimse üst mevki ve makam arzusuyla aday adayı olmuyor. Kimse şahsi menfaat hırsıyla bu kutlu çatı altına gelmiyor. Tam aksi risk ve fedakarlık alarak, iktidarın gücünü karşısına alarak mertçe duruş sergiliyorlar” dedi.

MHP Yozgat Milletvekili aday adayı Mehmet Ali Çakır ise 2002 yılından bu güne Türkiye’nin ve Yozgat’ın değerlendirilmesi yapıldığında ortaya çıkan tablonun hiç iç açıcı olmadığını ve tam bir hayal kırıklığının söz konusu olduğunu dile getirdi. Mehmet Ali Çakır, Yozgatlının iktidara verdiği destek ile Yozgat’ın aldığı yatırım ve hizmetlerin tamamıyla ters orantılı olduğunu söyledi. 
Çakır; “Hızlı tren ve havaalanı Yozgat ve Yozgatlılar için bir türlü hayalden gerçeğe dönüşememiştir.  Bu yatırımlar için 2015 yılı bütçesine konulan sembolik rakamlar, hayalin gerçeğe dönmesinin çok zaman alacağını göstermektedir. Belki de ilimizi siyaseten temsil eden iktidar vekilleri ‘ İş ne kadar uzarsa o kadar ekmek yeriz, seçimlerde konuşacak bir şeyimiz olur’ diye düşünmektedirler” şeklinde konuştu.

Düzenlenen basın açıklaması sonrasında Çakır milletvekili aday adaylık dosyasını İl Başkanı Ethem Sedef'e teslim etti.

Etiketler: mehmet ali çakır   ethem sedef   mhp  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki