C-3 Dağ Bisikleti Şampiyonası Yapıldı

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Yozgat Belediyesi işbirliği ile düzenlenen 1. Uluslararası Yozgat Dağ Bisikleti Şampiyonası yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 23 Ağustos 2015, Pazar günü, saat: 19:37

Yozgat Belediyesi öncülüğünde düzenlenen, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından da faaliyet programları içerisine dahil edilen 1. Uluslararası C-3 Dağ Bisikleti 8 ayrı kategoride yapıldı. Yozgat kent merkezindeki tarihi Saat Kulesi önünden başlatılan yarış, Çamlıktaki bisiklet parkurunda devam etti ve renkli görüntülere sahne oldu.

100 kadar sporcunun katıldığı yarışlar Genç Erkek, U15 Erkek, U17 Erkek, Yıldız Bayan, Genç Bayan, Master Erkek, Elit Erkek, Elit Bayan kategorilerinde yapıldı. Gösteri amaçlı yapılan şehir turunda Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar'da bisikletleriyle katılıp, ilk etabı ön sırada götürdü. Toplam 5 kilometre uzunluğundaki parkuru 7 kez dolaşarak, toplamda 35 kilometre yol pedal çeviren sporcular, parkurun bazı kesimlerin bisikletlerini kendileri taşımak zorunda kaldı. Doğal ortamdaki yarışlarda küçük kazalar da oldu. Tüm kategorilerde birinci olan sporculara bin lira, ikinciye 750 lira, üçüncüye 500 lira, dördüncüye 400 lira, beşinciye de 300 lira belediye tarafından ödül verildi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, geçen yıl Sürmeli Şenlikleri kapsamında düzenlenen dağ bisikleti yarışmasını bu yıl uluslararası niteliğe kavuşturduklarını söyledi. Bisiklet sporunu ben önemsediğini anlatan Arslan, "Çok güzel ve önemli bir spor. Bu sporun da Yozgat'ta yaygınlaşmasını istiyorum. Bunun Yozgat'a çok artı katma değeri olacaktır. Geçen yıl ilk turnuvayı yaptıktan sonra bisiklet federasyonu ile yoğun görüşmelerimiz oldu ve uluslararası takvime aldırdık Yozgat etabını. Bu sene ilk defa Yozgat'ta uluslararası dağ bisikleti yarışı yapıldı. Bizde elimizden geldiğince Yozgat'ta sporcularımızı misafir ettik. Zannediyorum başarılı bir çalışma oldu" diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki