Buz hokeyi yaygınlaştırılıyor

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, buz hokeyi sporunun yurt sathına yayılması amacıyla hazırladıkları projenin ilk etabını Yozgat'tan başlatarak, 5 ilde uygulamaya konulacağını söyledi.
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015, Salı günü, saat: 16:19

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, buz hokeyi sporunun yurt sathına yayılması amacıyla hazırladıkları projenin ilk etabının Yozgat'tan başlanılarak, 5 ilde uygulanacağını, altyapıya yönelik yürütülecek çalışmalarla birlikte buz pateni pistinin de yatırım programına dahil edileceğini söyledi.

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, Teknik Kurul Başkanı Cüneyt Kozan ile birlikte geldiği Yozgat'ta İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ile bir araya gelip, bir süre sohbet etti, ardından da okulların spor salonlarını gezdi.

Tanıtıma yönelik çalışmalara Yozgat'tan başladıklarını hatırlatan Akay, hazırladıkları altyapıya yönelik proje kapsamında daha önce Yozgat'ı ziyaret ettiklerini, bugün de projede yer alan 5 il arasında bulunan Yozgat'tan projenin uygulamasını başlattıklarını bildirdi. Yozgat'ta da buz hokeyi pisti yapımının 2016 yılı yatırım programına alınabileceğine vurgu yapan Akay, Erzurum, Ankara, İstanbul, Kocaeli, İzmir'de buz hokeyi pistlerinin bulunduğunu, Yozgat ile birlikte altyapıya yönelik çalışma başlattıkları Tekirdağ, Bursa, Eskişehir, Tokat illerinde ise ilk etapta okullarda öğrencilere yönelik çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Akay, ''Bu illerimizle birlikte daha sonra dahil olacak olan Samsun ve Konya illerimizde spor salonları uygun olan okullarımızda önce öğretmenlerimizi eğitip, onlarında öğrencilerini eğitmelerine yönelik gerekli desteğimizi vereceğiz. Yozgat gibi diğer illerimizde de buz hokeyi pisti bulunmuyor. O nedenle eğitim çalışmaları tekerlekli patentlerle çalışmalar yapılacak. Zaten, buz patenti ile tekerlekli patentler arasında fark yok. Her ikisiyle de hokey sporu yapılabiliyor'' dedi. 
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: buz hokeyi   bülent akay  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki