Buz Hokeyi Tanıtımları Yozgat'tan Başladı

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, Vali Abdulkadir Yazıcı'yı makamında ziyaret ederek Yozgat'a Buz Hokeyi Salonu kazandırılması hususunda görüş alışverişinde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 04 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 08:05

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, Genel Sekreter Nasuh Kirit ve Sportif Lisans Personeli Ali Fuat Eryiğit ile birlikte Vali Yazıcı'yı ziyaretlerinde federasyonun faaliyetleri hakkında bilgiler verirken" Şuanda yurt genelinde 8 ilimizdeki yatırımlar devam ediyor. Bunu daha fazla ile yaymak istiyoruz. Buz hokeyi sporunun Yozgat'ta da yapılmasını arzuluyoruz. Yozgat'ta da Buz Hokeyi Salonunun, 2016 yılı yatırım programına alınması için çalışmalar yapıyoruz.Bunun için tesis gerekli olduğu kadar bu spor branşının da tanıtılması gerekir. Şu an tanıtıma yönelik çalışmalarımızı Yozgat'tan başlattık'' dedi.
 
Spor Vadisi İle Entegre Olacak
Vali Yazıcı da, ilimizde sportif ve sosyal faaliyeti geliştirmek için hazırlanan dev bir proje olan Spor Vadisi Projesini hatırlatarak; yapılması planlanan Buz Hokeyi Salonunun bu proje içerisinde bir alana entegre edilebileceğini söyledi.
 
Vali Abdulkadir Yazıcı daha sonra  Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay ile birlikte, Spor Vadisine giderek burada Bu Hokeyi Salonun yapılabileceği alanları inceledi. Üç etaptan oluşan Spor Vadisi Projesini çok beğendiğini ifade eden Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay Buz Hokeyi Salonunu Yozgat'a kazandırarak bu eğlenceli sporu Yozgatlılar ile tanıştıracaklarını söyledi.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki