Büyük Sinema'da Sona Gelindi

Uzun zamandır atıl vaziyette bulunan Büyük Sinema’nın eski görünümüne kavuşturulması amacıyla başlatılan çalışmalarda sona gelindi.
Yayınlanma tarihi: 16 Ekim 2015, Cuma günü, saat: 08:32

Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait olan ve yıllardır atıl vaziyette bulunan Büyük Sinema’da çalışmalar devam ediyor. Prekast dış cephe kaplaması ayın sonuna tamamlanacak olan Büyük Sinema, yıl sonuna eski ihtişamına kavuşarak Yozgat halkının hizmetine sunulacak. Yaklaşık 4 milyon liraya mal olacak Büyük Sinema, Yozgat’ın kültürel ve sosyal açıdan büyük bir eksikliğini kapatmış olacak.

Yozgat İl Özel İdaresi’nden 25 yıllığına Yozgat Belediyesi’ne kiralanan Büyük Sinemanın dış cephe kaplaması ay sonuna tamamlanacağını ve binanın yıl sonuna kadar Yozgat halkının hizmetine açılacağını söyleyen Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, projenin tamamlanmasıyla Yozgat’a kültürel ve sosyal alanda büyük katkılarının olacağını ifade etti.

Dış cephe kaplamasının yaklaşık 1 ay içinde tamamlanacağını dile getiren Açıkgöz: "Büyük Sinema’nın dış cephe kaplamasının bir kısmı bitti, kuzey cephesi tamamlandı ancak dükkan kısmı duruyor. Dükkan kaplamaları değişecek, vitrinler de yenilenecek. Çarşamba günü batı tarafında da çalışmalarımız tamamlanacak. 15-20 günlük bir süre zarfında dış cephe projelerimizin üst tarafları bitecek. Tahminen alt vitrinler ile birlikte 1 ay civarında dış cephe kaplamamız tamamlanır." şeklinde konuştu.

Büyük Sinema’nın dış cephesinin yanında iç kısmında da çalışmalara hızlı bir şekilde devam ettiklerini söyleyen Açıkgöz, binanın iç tadilatı ile ilgili de bilgiler verdi. Açıkgöz: “Zor bir proje, içeride de çalışmalarımız sürüyor. Bina amacının dışına çıkmış ve bozulmalar çok olmuş, çalışmalar sırasında her şey büyük bir soruna teşkil ediyor. İçinin kaplaması, renk seçimleri çalışmalarımız tamamlandı, koltuk numunesi de geldi. Yozgat’a yakışır bir salon olması için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor. Ses ve görüntü sistemleri ile ilgili malzemelerimiz geldi. Onların mantolama işlemleri yapılacak. Çalışmalar son hızla devam ediyor. Aralık ayının içerisinde Büyük Sinema’yı Yozgat’a kazandırmayı düşünüyoruz. Aralık ayından sonrasını düşünmüyoruz bile” dedi.

Prekast dış cephe kaplaması projelerinin devam edeceğini hatırlatan Açıkgöz: “Tüm kurumlarla yazışmalarımızı gerçekleştirdik. Cumhuriyet Meydanı bu çalışmalarımızın ardından beyaz meydan şeklini alacak. Projeler tek bir elden çıktığı için birbirlerine konsept olacak proje cephe aydınlatmasıyla da örnek olacak. LC Waikiki ile de görüştük, projeyi çizdirdiğimiz firma ile kendilerini de görüştürdük. Kendileri de proje hazırladılar, orasına da aynı tür dış cephe kaplaması yapılacak. Yani Özel İdare’den Yozgat Belediyesi’ne kadar tüm binalar bu konsept ile yapılmaya devam edecek.” ifadelerine yer verdi.(yozgat yenigün)

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki