Büyük Sinema Gün Sayıyor

Yozgat Belediyesi tarafından restorasyonu devam eden Büyük Sinema da sona yaklaşıldı.
Yayınlanma tarihi: 21 Kasım 2015, Cumartesi günü, saat: 21:09

Mülkiyeti Yozgat İl Özel İdaresinde bulunan ve uzun süredir atıl vaziyette bekleyen Büyük Sinema, Yozgat Belediyesi'nin devr almasıyla birlikte başlatılan restorasyon çalışmalarında sona gelindi.

Yozgat'a görünümüyle ayrı bir hava katan ve büyük oranda dış cephe kaplaması tamamlanan Büyük Sinema Salonu'nun iç tasarım çalışmalarında büyük mesafe kat edildi. Sofito Sahne Sanatları şirketinin üstlendiği iç dizayn çalışmalarında alt yapı faaliyetlerinde sona gelindi. 

Büyük Sinema’nın Yılbaşı’na kadar Yozgat halkının hizmetine girmesi için restorasyon çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü dile getiren Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat’ın çok fonksiyonlu bir salona kavuşacağını söyleyerek, "Sinema filmi galaları, konferanslar, seminerler, tiyatro, paneller, kariyer günleri, söyleşiler, fuaye salonunda imza ve kitap günleri, Kültür-Sanat Kompleksi içinde yer alan Sergi Salonunda profesyonel düzeyde resim, heykel, fotoğraf vb. organizasyonlar yapılacak ve Yozgat'ımızın sanatsal ve kültürel faaliyetleri ihtiyacı için böyle bir komplekste Yozgat Belediyesi tarafından giderilmiş olacak." dedi.

Etiketler: kazım arslan   yozgat   büyük   sinema  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki