Büyük Meydan Projesinin Bir Ayağı Daha Tamamlandı

Kent Meydanı projesi kapsamında devam eden çalışmalar, yapımı süren çok amaçlı konferans salonu yanında bulunan 3 katlı binanın, belediyenin öz kaynaklarıyla 600 Bin TL’lik tutarla istimlak edilmesiyle birlikte gelişmeye devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 15 Eylül 2015, Salı günü, saat: 11:11

Akdağmadeni İlçesinde Kent Meydanı ve Kapalı Otopark projesi‘nin devamı niteliğinde olan, projelere bir yenisi daha eklendi. Çok amaçlı konferans salonu yanında bulunan 556 m2 arsa ve üzerinde bulunan 3 katlı binanın istimlak edilmesiyle birlikte yeni hizmet alanları oluşturma çalışmaları devam ediyor.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kent Meydanında kısa zaman içerisinde köklü değişikliklere imza attık, Son olarak yapımı devam etmekte olan çok amaçlı konferans salonu yanında bulunan 556 m2 arsa ve üzerinde bulunan 3 katlı binayı ilçemize yakışan yatırımları gerçekleştirebilmek için mahkemenin vermiş olduğu kararla, belediyemizin öz kaynakları ile 600 Bin TL ‘lik bir tutar karşılığında kamulaştırmış bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz istimlaklar ve Akdağmadeni halkına en iyisini sunabilmenin azim ve heyecanıyla projelendirdiğimiz çalışmalarımız neticesinde kent meydanımız bugün ki düzenli görünümüne kavuşmuştur. Yapılan bu istimlakla beraber kent meydanı ve merkez Haseki Cami’nin görüntü ve ahengini bozan 3 katlı bina yıkılarak hem kent meydanımızın düzeni hem de asıl amaçlarımızdan biri olan merkez haseki caminin yapısal güzelliğini ön plana çıkaracak çevre düzenlemeleri yapılacaktır. 28 dönümlük bir alana yapılacak olan atık su arıtma tesisi, mezbahane ve hayvan pazarı’nın yapılacağı bölgenin istimlak edilmesinden sonra 2015 yılı içerisinde belediyemiz öz kaynaklarıyla yapılan ikinci istimlak çalışmasıdır. Yeni hizmet alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki en iyi hizmet çok çalışarak değil, vatandaşımızın refahını, huzurunu, mutluluğunu ve geleceğini düşünerek yapılabilir. Biz vatandaşlarımızın birlikteliği ile geleceğe güzel bir ilçe taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Etiketler: akdağmadeni   suphi daştan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki