Büyük Birlik Adaylarını Tanıttı

BBP Yozgat Milletvekili aday adayları düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.
Yayınlanma tarihi: 01 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 08:43

BBP il binasında dün gerçekleştirilen aday tanıtım töreninde konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, genel başkanları Mustafa Destici’nin ifadesiyle aynı kökten geldikleri, aynı membadan beslendikleri, aynı idealleri geçmişte paylaştıkları ve aynı ağacın kökleri ve dalları olarak siyaset yapan siyasi partiler arasında işbirliğine her zaman açık olduklarını defalarca kez ifade ettiklerini söyledi. 

Partisinin Türkiye’nin bütün illerinde tam kadro seçimlere katılmak için hazırlıklarını yaptığını kaydeden Şenliler, seçimlerin anti demokratik bir ortamda yapıldığını, anayasaya uymayan ve dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde görülmeyen yüzde 10’luk psikolojik baraj uygulaması ile seçime gidildiğini vurguladı. 

“Yapılan tüm anketlerde, kamuoyu yoklamalarında yüzde 40’lık oy alan Büyük Birlik Partisi ne yazıkki psikolojik baraj nedeni ile 12 Eylül faşist döneminden kalan antidemokratik seçim yasaları nedeni ile psikolojik baraja maruz kalmaktadır” diyen Şenliler; “Biz inanıyoruz ki halkımızın gönlünde, kafasında bu barajların hepsi yıkılmıştır. 7 Haziran’da Büyük Birlik Partisi halkımızdan layık olduğu teveccühü görecek ve inşallah mecliste temsil edilecektir. Bundan zerre kadar şüphemiz yoktur" diye konuştu.

Şenliler, parti olarak tek başına seçime girmenin esas hedefleri olduğunu belirterek Şenliler, şunları söyledi: 

“Fakat, aynı ağacın dalları olan, Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici’nin ifadesiyle aynı kökten geldiğimiz, aynı membadan beslendiğimiz, aynı idealleri geçmişte paylaştığımız ve aynı ağacın kökleri ve dalları olarak siyaset yapan siyasi partiler arasında işbirliğine her zaman açık olduğumuzu değişik vesilelerle ifade ettik. 7 Haziran akşamı sandıklardan çıkacak her türlü sonuca razıyız. Ancak yapılan bütün kamuoyu sonuçlarında işbirliği ve güç birliğinin bu memleket için hayır getireceğini tabanda ve milletimizde büyük bir heyecan uyandırmış olduğunu görmenin verdiği öz güvenle ifade etmek istiyorum." 

Bu sorumluluktan hiçbir vatandaşın, hiçbir siyasetçinin, hiçbir siyasi liderin kaçmaya hakkı olmadığına vurgu yapan Şenliler şöyle devam etti;

“Çünkü vatandaşların temelinde böyle bir beklenti vardır. 7 Nisan tarihine kadar biz her türlü hazırlığımızı yaptık. Seçimlere tek başımıza girecek gibi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ancak o güne kadar da bu anlayış içerisinde onurlu ve adaletli bir iş birliği teklifi gelirse buna da hazır olduğumuzu, yetkili kurumlarımızla görüşebileceğimizi ifade etmek istiyorum. Bizim derdimiz millettir, bizim derdimiz ülkedir, bizim derdimiz Türk İslam coğrafyasıdır"

Yozgat’tan milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Şenliler, "Diğer adaylarımız ise, Hayrettin Taşdemir, Zehra Doğan, Hasan Akdoğan, Ahmet Çıtak ve Osman Çiftçi. Adaylarımız ülkemize, partimize ve memleketimize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.   

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki