BÜ'ye Engelli Teşekkürü

Yozgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği’nden, Rektör Karacabey ve Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Baş Müdürü Ömer Yılmaz’a teşekkür plaketi verildi.
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 09:10

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi çalışanlarının, işitme ve konuşma engelli hastalara kaliteli hizmet verebilmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla işaret dilini öğrenerek hizmet vermelerinden dolayı Yozgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği’nden, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Baş Müdürü Ömer Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Yozgat İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Rüştü Karakamış, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, işitme ve konuşma engelli hastalar ve yakınları ile sağlıklı ve doğru iletişim kurabilmek, amacıyla düzenlenen işaret dili eğitiminin oldukça önemli olduğunu ifade ederek, "İşitme ve konuşma engellilerin sosyal hayatın birçok alanında iletişim konusunda çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmakta. Bunlardan biri de hastanelerde yaşanan sıkıntılar. İşitme ve konuşma engelli vatandaşların hastanelerde karşılaştığı en büyük sıkıntı ise hastane personeli ile etkili iletişim kuramamak. Bu da işitme engelli hastaların sağlık sorunlarının tetkik ve tanısında oldukça sıkıntılar yaşamasına sebebiyet vermekte. Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yönetimi ve çalışanları sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde işaret dili öğrenerek bu açığı kapatmış olmaları bizim için son derece önemli. Hastane personeli ile  birebir iletişim kurabiliyor ve derdimizi kolaylıkla anlatabiliyoruz. Bizlerde bu önemli çalışmanın hayata geçmesinde emeği geçenlere dernek olarak teşekkür etmek istedik." dedi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ise, "Üniversite hastanemiz önemli bir sosyal sorumluluk projesini kapsamında işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik önemli projeleri hayata geçirmekte. İlimizde bulunan işitme ve konuşma engelli vatandaşların iletişimde yaşadıkları sorunları çözmek amacıyla hastane personelimiz üç ay süren işaret dili eğitimi alarak, engelli vatandaşlarla etkili iletişim kurabilme olanağına sahip oldu. Artık Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanemize başvuran işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız için iletişim anlamında herhangi bir engel kalmadı. Bu hizmetin hayata geçmesinde emeği geçen tüm hastane personelimizi tebrik ediyor işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımızın bundan sonraki hayatlarında kolaylıklar diliyorum.” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki