Bursa Yozgatlı Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen Testi Kebabı gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Yozgat siyasetçi, işadamı, bürokrat ve Yozgatlı dernek ve federasyon başkanlarının bir araya geldiği geceye Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Bursa Yozgatlılar Derneği Başkanı Serhat Baran, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Yozgatlı dernek mensupları ve Bursa'da yaşayan Yozgatlılar katıldı.

Gecede sahne alan Sorgun Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Yozgat Sürmeli Topluluğu da katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Sunuculuğunu Yasemin Doğru'nun üstlendiği gecede konuşan Bursa Yozgatlılar Derneği Başkanı Serhat Baran, “Bursa'da yaşayan Yozgatlı vatandaşların birlik ve beraberliğini pekiştirmek ve muhafaza etmek maksadıyla kurulan Bursa Yozgatlılar Derneği olarak her yıl Bursa'da yaşayan Yozgatlıları bir araya getirme amacıyla bu tür etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

Baran, “Gecemiz büyük bir buluşmaya vesile oldu. Bursa'da yaşayan hemşerilerimizle birlikte Bursalı vatandaşlarımızın da davetli olduğu gecemizde birlik, beraberlik içerisinde yardımlaşmanın, dayanışmanın, memleket kaygısının öneminde vurgu yaptık. Amacımız dikkatleri Yozgat'ımıza çekmek. Buradaki hemşerilerimiz bize bizler de hemşerilerimize sahip çıkarak federasyonumuzun güçlü birlikteliğini korumaktır” dedi.

Gecede dernek başkanı Serhat Baran, protokol üyeleriyle birlikte testi kırdı ve geceye katılan Yozgatlılara, Yozgat'ın meşhur testi kebabı ikram edildi. Şefliğini Ahmet Yanalak'ın üstlendiği ve tamamı gönüllü Yozgatlılardan oluşan Sürmeli Topluluğu, okuduğu türkülerle Yozgat'ı Bursa'ya taşıdı.