Bursa, Yozgatlılar Derneği, Karacabey'i Ziyaret Etti

Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Serhat Baran ve federasyon üyeleri Rektör Karacabey’i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Yayınlanma tarihi: 23 Mayıs 2015, Cumartesi günü, saat: 08:30

Rektörlük Hizmet Binası’nda gerçekleşen ziyarete ilişkin açıklama yapan Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Serhat Baran: “Sayın Rektörümüzün bu kurumdaki yerini olgunlaştırması adına bizler oldukça mutluyuz. Kendisinin Bursa’daki sivil toplum kuruluşlarında fazlasıyla etkin olduğunu söyleyebiliriz. Rektörümüzün Yozgat’ın gelişimi açısından güzel işler yapabileceği konusunda inancımız tam.” dedi. Baran, Yozgat denildiği zaman akla Bozok Üniversitesi geldiğini belirterek Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu olarak Bozok Üniversitesi’nin gelişimini çok istediklerinin altını çizdi. Yozgatlı iş adamlarını yakın tarihte Bursa’dan Yozgat’a getirerek teşvik açısından neler yapılabilir noktasında çalışmaları olacağını ifade eden Baran, yeni görevinde Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’e başarılar temennisinde bulundu.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu belirten Rektör Karacabey şunları söyledi: “Bursa’daki  Yozgatlılar Derneği zamanında hem üyesi olduğum hem de yönetiminde görev yaptığım ve gönül bağım hiç kopmayan Yozgatlılar Derneğinin inşallah bu önümüzdeki süreçte üniversiteyi geliştirme konusunda önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum. İnşallah Yozgat’ın dışındaki Yozgatlı işadamlarını, akademisyenleri bürokratları önümüzdeki süreçte Yozgat’a ayrı ayrı davet ederek kendi şehirlerinin kalkınması ve gelişmesine bu arada da özellikle üniversitenin gelişmesine katkı sağlamalarını ve en azından kendisinden ayrıldıkları ve zaman zaman geldikleri şehrin zaman içerisinde gelişmesini görmelerine imkân sağlamayı düşünüyorum. Federasyon olarak  aynı şeyi düşündüğünüzü ifade ettiniz. Bundan memnuniyet duydum. Yozgatlı olup Yozgat’la bağını koparmamış kardeşlerimizin Yozgat’a hem sosyal hem kültürel hem de başka açılardan katkılarının olacağına inanıyorum.”

Rektör Karacabey konuşmasının sonunda: “Yozgat’ın dışındaki Yozgatlılara Yozgat’ı unutmamalarını söylemek istiyorum. Ben 37 yıl sonra Bursa’dan Yozgat’a döndüm. Doğduğum şehre bir vefa borcu olarak geldim. Yozgat’ta yapılması gereken işler var. Allah üzerime aldığım görevi  layıkıyla yapmayı nasip eder inşallah. Bu konuda sizlerin desteklerini bekliyor ve destek vereceğinize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Serhat Baran, Rektör Karacabey’e hediye takdim ederken, Rektör Karacabey ise üniversitemiz logolu tabak hediye etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki