Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Serhat Baran ve federasyon üyeleri Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i makamında ziyaret etti.
 
Yaptıkları ziyarete ilişkin açıklama yapan Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Serhat Baran: “Sayın Sayın Başkanımızın ses getiren başarılı işlere imza atması ve Sorgun’u böyle kalkındırması bizleri oldukça mutlu etti. Kendisinin Bursa’daki sivil toplum kuruluşlarında fazlasıyla etkin olduğunu söyleyebiliriz. Başkanımızın Sorgun’un gelişimi açısından güzel işler yaptığını biliyoruz ve bundan sonra da elinden geleni yapacağı konusunda inancımız tam.” dedi.

Baran, Sorgun denildiği zaman akla Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in geldiğini belirterek Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu olarak Sorgun’un gelişimini çok istediklerinin altını çizdi. Yozgatlı iş adamlarını yakın tarihte Bursa’dan Yozgat’a getirerek teşvik açısından neler yapılabilir noktasında çalışmaları olacağını ifade eden Baran, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’in Sorgun ile bütünleştiğini ve daha iyi hizmetler yapacağından emin olduğunu dile getirdi.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Şimşek şunları söyledi: “Bursa’daki Yozgatlılar Derneği gönül bağımın hiç kopmadığı bir dernek, inşallah bu önümüzdeki süreçte Sorgun’umuzu geliştirme konusunda önemli katkılar sağlayacaklarına inanıyorum. İnşallah Yozgat’ın dışındaki Yozgatlı işadamlarını, akademisyenleri bürokratları önümüzdeki süreçte Sorgun’a ayrı ayrı davet ederek kendi şehirlerinin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlamalarını ve en azından kendilerinin ayrıldıkları ve zaman zaman geldikleri şehrin zaman içerisinde gelişmesini görmelerine imkân sağlamayı düşünüyorum. Federasyon olarak aynı şeyi düşündüğünüzü ifade ettiniz. Bundan memnuniyet duydum. Yozgatlı olup Yozgat’la bağını koparmamış kardeşlerimizin Yozgat’a hem sosyal hem kültürel hem de başka açılardan katkılarının olacağına inanıyorum.”

Ziyaretin sonunda Başkan Şimşek, Bursa Yozgatlılar Dernekleri Federasyonu Başkanı Serhat Baran’a Sorgun’u anlatan kitaplar ve Sorgun’a özgü hediyeler verdi.