Bürokraside değişiklik

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçimler öncesinde sadece kimlerin listeye gireceği, sıralamaların nasıl olacağı, kimlerin yeni dönemde mecliste Yozgat'ı temsil edeceği konuşulmuyor.
Yayınlanma tarihi: 16 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 10:55

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Genel Seçimler öncesinde sadece kimlerin listeye gireceği, sıralamaların nasıl olacağı, kimlerin yeni dönemde mecliste Yozgat'ı temsil edeceği konuşulmuyor. Seçimler sonrasında bürokraside yapılacak olan geniş kapsamlı değişiklikler de kamuoyunun gündeminde...

Özellikle iktidar partisinin 7 Haziran sonrasında da tek başına iktidara gelebileceği varsayımından hareketle, bu partiye yakın duran isimlerin seçimlerin hemen sonrasında kurulacak hükümetle birlikte yeni görevlere atamalarının yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta 4 milletvekilliği için iktidar partisinden aday adayı olacak isimlerin bir çoğunun beklentisinin mevcut konumlarından daha yüksek makamlarda yer beklentilerinin olduğu da konuşuluyor.

Yozgat'ta ilk etapta vekaleten ataması yapılan kurumlarda değişikliklerin gündeme geleceğinden bahisle, bunların başında da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün geldiği kaydediliyor. Sadece il müdürü düzeyinde değil, şube müdürlüklerinde de değişikliklerin olabileceğine dikkat çekilip, 7 Haziran sonrasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü makamına getirilecek ismin şimdiden çalışmalara başladığından söz ediliyor.

Kurumlar bakidir, yöneticileri ise gelip geçicidir...
Kurum yöneticilerinin göreve getirilip, görevden alınma şekilleri de bellidir. Ama buna uyan fazla yok. 'Bize daha yakın olsun da kim olursa olsun' anlayışı ile hareket edildiğinde bugün Yozgat'ta bir çok hizmet istenilen düzeyde ilerleme gösteremediği gibi, gerisin geriye gitmeye devam ediyor...

Seyfi Çelikkaya

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki