Yaklaşık 10 Milyon Lira harcanarak yapımına devam edilen bulvar aynı zamanda Yozgat’ın en geniş ve uzun yolu olacak. Terminal kavşağından hastaneye kadar uzanan yolda bisikletler içinde ayrı bir alan oluşturulacak. Projede 15 gün içerisinde sona gelinmesi bekleniyor.

Seçim vaatleri arasında Yozgat’ı geniş ve uzun bir bulvar ile kavuşturmak olduğunu söyleyen Başkan Kazım Arslan, bu şekilde bir sözlerini daha yerine getirdiklerini söyledi. Arslan yapılan bulvarın Yozgat’ta başka bir örneğinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Bu caddenin Yozgat’ta örneği yok. 15 gün içerisinde çalışmaları tamamlayacağız. Şehir hastanemiz büyük bir kitleye hitap ediyor. Bizim de belediye olarak buranın ulaşımını kolaylaştırmamız gerekiyordu. Kolaylaştırmaya yönelik de bir bulvar çalışmamız oldu. 

Aynı zamanda seçim beyannamemizde ki vaatlerden biriydi. Çok şükür epeyce uğraştık ama bitirme safhasına geldik. Yozgat’ta böyle bir bulvarın örneği yok. Bu bulvar Yozgat’ın en geniş ve en uzun bulvarı oldu. 

Yozgat’ın en geniş ve en iyi bulvarını yapmış olduk. Tamamlandığında 3,5 km olacak. Terminalden hastaneye kadar uzanıyor. Şu anda aciliyet arz eden E-88 ile bağlantılı olan 2 kilometrelik kısmını tamamladık. Bulvarımız 30 metre genişliğinde. Çift gidiş geliş olacak. Aynı zamanda yolun iki tarafına da bisiklet yolu yapıyoruz. Aynı zamanda sağında ve solunda yeşil alanlar olacak. 

Bu bulvar çalışmasını Karayolları ile birlikte yürütüyoruz. Bu yolun maliyeti 10 Milyon Lira’yı buldu. Burası çok büyük bir yatırım. Bunun yaklaşık 2 Milyon Lira’lık kısmını Karayolları verecek. Kalan 8 Milyonluk kısmı ise belediyemiz kendi imkanları ile yapmış oldu.