BÜ'de Tatlıtürk'lü Hıdırellez

Yurt genelinde her yıl 6 Mayıs günü kutlanmakta olan ve halk arasında baharın başlangıç günü olarak kabul edilen “Hıdırellez Bahar Bayramı” Bozok Üniversitesinde coşku ile kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 00:49

Bozok Üniversitesi, Erdoğan Akdağ Kampüsü Merkezi Yemekhane binası önünde gerçekleştirilen etkinliklere Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yumak, Genel Sekreter Erol Sorucu, fakülte dekanlar, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Hıdırellez Bahar Bayramı etkinlikleri üniversite halk oyunları ekibinin muhteşem gösterisiyle start aldı. Halk oyunu ekibinin gösterisi izleyenlerden büyük beğeni aldı.

Türk Halk Müziği ses sanatçısı Mustafa Tatlıtürk’ün sahne aldığı etkinlikte öğrenciler ve personel tarafından çekilen halaylar ve oyunlarla eğitim-öğretim döneminin yorgunluğu ve stresi atıldı.

Hıdırellez Kutlamalarına ilişkin açıklamalarda yapan Rektör Uçar: “Havaların ısınıp baharın yüzünü gösterdiği şu günlerde üniversitemizde öğrencilerimiz akademik ve idari personelimiz ile birlikte Hıdırellez Bahar Bayramı geleneğini büyük bir coşku ile yaşatmak için bir aradayız. Nevruz Bayramı olsun Hıdırellez olsun aynı ortak bir kültürün yansımaları. Bu kültürel mirası üniversitemiz öğrencileri ile çok güzel bir şekilde yaşatmaktayız. Dönem sonu olması itibari ile de öğrencilerimiz müzik ve etkinliklerle moral ve motivasyon depoladılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Etkinliğin sonunda katılımcılara günün anısına Üniversite tarafından etli pilav ikram edildi.

Etiketler: bozok   üniversite   hıdırellez   bahar   bayram  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki