Bozok Üniversitesi, Türk Müziği Topluluğu, Bozok Üniversitesi 8.  Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında verdiği konserle dinleyenlerin gönül tellerine dokundu. Solistliğini Öğretim Görevlisi Mehmet Emin Eminel’in yaptığı konsere Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Genel Sekreter Erol Sorucu, daire başkanları, çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı.

Nihavent, kürdi, hicaz, muhayyer kürdi makamı şarkılarının seslendirildiği konser dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Gönüllere taht kurmuş eserlerin seslendirildiği konserde üniversite öğrencileri  yorucu öğretim yılının yorgunluğunu ve stresini attı.

Rektör Uçar konserin sonunda bu anlamlı konseri gerçekleştiren Öğretim Görevlisi Mehmet Emin Eminel’e plaket takdim etti.

Günün bir diğer etkinliği ise Üniversite Tiyatro Topluluğu tarafınca “Haydi Karına Koş” adlı tiyatro oyunu, tiyatro severlerle buluştu. Üniversite öğrencilerinin oynadığı iki perdelik komedi oyunu izleyenleri kahkahaya boğdu.

Oyunun sonunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Zümriye Demirel Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu Akademik Danışmanı Arş. Gör. Erdem Gülümser’e plaket takdim etti.