Bozok Üniversitesi'nde kayıt heyecanı başladı. 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (ÖSYS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrenciler ve aileleri, dün itibarı ile kayıtlarını yaptırmaya başladılar. Kayıt tarihi 19 Ağustos 2016 tarihine kadar devam edecek. 

Bozok Üniversitesi'nin Erdoğan Akdağ Kampüsü'nde kayıtlar 15 Ağustos itibariyle alınmaya başlandı. 2016-ÖSYS sonuçlarıyla bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, aileleri ile birlikte hem kayıt işlemlerini yaptı hem de yeni üniversitelerini gezdi. 

Mesai saatinin başlamasıyla birlikte kayıt işlemleri için Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğrenciler, uzun bir maratonun ardından hayalini kurdukları üniversite eğitimleri için ilk adımlarını atarken, aileleri de onları heyecanla bekledi. 

Tıp Fakültesi, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu “Otobüs Kaptanlığı” Programı, Sağlık Yüksekokulu “Hemşirelik” Bölümü ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu “ Antrenörlük Eğitimi ve Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği” bölümlerine yerleşen adaylar müracaatlarını şahsen yapıyorlar. Bozok Üniversitesi'ne 2016- ÖSYS ile yerleşen adaylar 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov. tr/ adresine 

E-Devlet şifresiyle girerek ‘e-Hizmetler' sekmesinden açacağı sayfanın sonunda yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altındaki ‘Üniversite E-Kayıt' sekmesinden kayıt işlemlerini yapan öğrencilerin şahsen müracaat yapmalarına gerek bulunmuyor.