BÜ'de Kariyer Günleri

Bozok Üniversitesi ile İŞKUR işbirliğinde düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen 'Kariyer Günleri' programı, Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 24 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 18:52

Öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü vazifesi görmek gibi bir amaç edinen Bozok Üniversitesi, bu amaçla düzenlediği destekleyici programlara bir yenisini daha ekledi.

Bozok Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Boğazlıyan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melik Durmaz, Yozgat İŞKUR Müdürü Nevzat Atak, üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yozgat İŞKUR Müdürü Nevzat Atak, "Son yıllarda, işsizlik sorununun çözümüne yönelik arayışlar, kamu istihdam kurumlarının fonksiyonu ve sorumluluğunu artırmıştır. İşsizliği azaltmak, daha nitelikli ve kalıcı istihdam sağlamak adına İŞKUR olarak dev adım ve atılımlarla yola devam ediyoruz. İşsizlerimizin işi işbaşında öğrenmelerine, mesleğinde pratik kazanmalarına ve istihdam edilmelerine katkı sağlayan işbaşı eğitim programına özel önem vermekteyiz. Kariyer günlerindeki amacımız öğrencilerimiz ve yeni mezun olacak arkadaşlarımızın iş dünyasını tanıması iş kurma ve tanıma becerilerine katkı sağlamak olacaktır. Bize bu bağlamda her daim desteklerini esirgemeyen Bozok Üniversitesi’ne kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Program, İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Ekinci tarafından “İş Arama Teknikleri” konulu sunum ile devam etti. Ekinci, öğrencilere etkili bir özgeçmiş nasıl olmalı, İş arama ve işe alım süreçleri hakkında bilgiler aktardı.

Başarı ve Mutluluk için Hayata Gülümse kitabının Yazarı Sıtkı Aslanhan, Aile hayatı, toplum kültürü, örf adet ve geleneklere sahip çıkarak bugün gelinen noktada yapılan yanlışlar üzerine yaptığı konuşma ile program sona erdi.

Etiketler: bozok üniversitesi   kariyer  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki