BÜ'de, Karacabey Görevi Devralacak

Bozok Üniversitesi’nde Prof. Dr. İnci Varinli ve Prof. Dr. Tamer Uçar’un ardından Prof. Dr. Salih Karacabey rektörlük koltuğuna oturacak.
Yayınlanma tarihi: 18 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 09:39

Türkiye genelinde 2006 yılında kurulan üniversiteler arasında bulunan Bozok Üniversitesi’nde yeni dönem bugün resmen başlayacak. Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cengiz Utaş’ın kurucu rektörlüğü ile başlayan Bozok Üniversitesi’ndeki rektörlük süreci Prof. Dr. İnci Varinli ve Prof. Dr. Tamer Uçar ile devam etti. 2007-2011 yılları arasında Prof. Dr. Varinli, üniversitenin gelişimi ve hedeflenen noktaya gelmesi noktasında önemli proje ve çalışmalara imza attı. Daha sonra 2011-2015 dönemi içerisinde görev yapan Prof. Dr. Tamer Uçar’da Bozok Üniversitesi’nin yurt içi ve yurt dışında açılımına öncülük etti. Üniversiteye yeni bölümleri kazandıran Prof. Dr. Uçar, görevini bugün itibariyle Prof. Dr. Salih Karacabey’e devredecek.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, düzenlenecek devir teslim töreni ile görevine başlayacak. Devir teslim töreni Rektörlük binasında gerçekleştirilecek.

Tamer Uçar,  2006 yılında kurulan üniversitenin birçok alanda önemli mesafeler kat ettiğini söyledi.

Geçmişten geleceğe uzanacak bu kurumda güzel izler bırakmak istediğini belirten Uçar, "Bugün bayrağı teslim edeceğiz. Üniversite içi ve üniversite dışı paydaşlarımızla beraber üniversitemize ve halkımıza hizmet etmeye gayret gösterdik. Bu anlamda üzerimize büyük bir yük aldık. Bu yükü hep birlikte taşımaya gayret  gösterdik” dedi.

Prof. Dr. Uçar, birçok yenilik yapamaya çalıştıklarını belirterek, yapmış oldukları yeniliklerin ve gelişmelerin devam edeceğine inandığını aktardı.  

Etiketler: bozok üniversitesi   rektör  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki