Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi iş birliğinde üniversite kampüs alanında hayata geçirilmesi planlanan su göleti projesi için düğmeye basıldı.

Rektörlüğün talebi üzerine, Üniversite kampüs alanının yeşillendirilmesi, bahçe sulama ve uzun yıllar su ihtiyacını karşılamak amaçlı bir gölet oluşturulması için Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Yozgat 123. Şube Müdürü Metin Üstünkaya ve beraberindeki heyet arazi üzerinde incelemelerde bulundu. İncelemelere Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Ayhan Palaz da eşlik etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun: “Değerli Rektörümüzün talebi üzerine bugün Bozok Üniversitesi’nde bulunuyoruz. Üniversite yönetiminin, üniversite yerleşkesindeki yeşil alanların sulanması adına bir gölet yapılması hususunda talepleri olmuştu. Konuyu mühendis arkadaşlarımızla birlikte yerinde inceledik. Üzerinde detaylı olarak da çalışacağız. Hayırlısıyla güzel bir iş yapmak için düğmeye bastık. DSİ olarak bu hayırlı işe imza atabilirsek ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ise; Gölet yapımı projesinin Üniversitenin uzun yıllar su ihtiyacını karşılamak amacıyla önemle üzerinde durdukları bir konu olduğunu belirterek zemin çalışması ve yer etüdü için bir araya geldiklerinin altını çizdi. Kampüs alanının daha estetik ve imrenilen bir kampüs hüviyetine kavuşturulması açısından da gölet yapımının önemli olduğunun altını çizen Rektör Karacabey, Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun ve ekibine konuya gösterdikleri duyarlılık için teşekkür etti.