BÜ'de fidan dikimi gerçekleştirildi

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Bozok Üniversitesi, Çevre ve Yeşil Alan Koordinatörlüğü ile Genç Tema Topluluğu işbirliğiyle fidan dikimi gerçekleşti.
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 09:27

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Bozok Üniversitesi, Çevre ve Yeşil Alan Koordinatörlüğü ile Genç Tema Topluluğu işbirliğiyle fidan dikimi gerçekleşti. Yozgat  Meslek Yüksekokulunun bozkır alanları yüzlerce yeşil fidan ile buluştu.

Fidan dikimi törenine Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zakir Taş,  Genç Tema Topluluğu Başkanı Yunus Balı, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Meslek Yüksekokulunun ağaç bulunmayan bölgelerini yeşillendirmek için yapılan fidan dikiminde yaklaşık 700 fidan toprak ile buluşturuldu.

Bozok Üniversitesi, Genç Tema Topluluğu Başkanı Yunus Balı, “Üniversitemizde eğitim gören arkadaşlarımızın artık dikili bir fidanı oldu.  Amacımız üniversitemizi yeşillendirmek imkânımız olursa Yozgat’ımızı da yeşillendirmek istiyoruz” dedi. 

Rektör Uçar merkez Erdoğan Akdağ Kampüsü ve Meslek Yüksekokullarında başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Orman Haftası etkinlikleri kapsamında üniversite Çevre ve Yeşil Alan Koordinatörlüğü ile Genç Tema Topluluğu işbirliğiyle Meslek Yüksekokulun da fidan dikiminin gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Tamer Uçar, “Bugün Meslek Yüksekokulumuzun ağaçlandırmaya uygun olan alanlarında ağaç dikimi yapıyoruz. 700 civarında fidan toprakla buluşturulacak. Bu fidanların dikimi ile Meslek Yüksekokulumuzda fidan dikilmeyen yeşil olmayan bir alan kalmayacak.” dedi. 

Kampüs alanındaki ağaçlandırma çalışmaları hakkında da bilgiler veren Rektör Uçar, “Üniversitemiz ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde 320 bin  fidan dikimin gerçekleştirdik.  Projemiz tamamlandı. Hem çevreye hem de kampüsümüzün ve Yozgat’ımızın güzel bir görünüme kavuşması için elimizden geleni yapmış bulunuyoruz. Bozkırımız yeşile bürünüyor gelecekte yemyeşil  ağaçlar içerisinde bir Yozgat  görmüş olacağız ifadelerini” kullandı. 

Etiketler: bozok   üniversite   tamer uçar   fidan   dikim   ağaçlandırma  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki