BÜ'de Devir Teslim Yapıldı

Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne atanan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey, düzenlenen törenle cübbesini giydi, görevine başladı.
Yayınlanma tarihi: 18 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 12:26

Bozok Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, 4 yıllık görevi süresince Bozok Üniversitesi'nin gelişmesi noktasında yaptıkları çalışmaları anlattı, bundan sonra bayrağı devralacak Prof. Dr. Salih Karacabey'in bayrağı daha yükseklere taşıyacağına inandığını ifade etti. Uçar, daha sonra Karacabey'e Bozok Üniversitesi'nin ilk rozetini verip, rektörlük cübbesini giymesine yardımcı oldu. Makamın yeni sahibi Prof. Dr. Salih Karacabey, geriye takılı kalmadan ileriye doğru bakmak gibi bir yükümlülüklerinin bulunduğunu belirterek, ''Bu yükümlülük içerisinde çalışırken hem üniversitesizin hem de Yozgat'ın gelişmesi, kalkınması için bizler kadar Yozgat'ta yaşayan her ferdin ve basın mensuplarımıza da önemli görevler düşmektedir'' dedi.

Bozok Üniversitesi'nin şehirle bütünleşmesi konusunda gerekli adımların atılacağına vurgu yapan Rektör Karacabey, Tamer Uçar'a başarı dileyip, çiçek verdi.

Devir teslim törenini basın mensupları ile birlikte Bozok Üniversitesi'ne bağlı fakülte ve yüksekokullar ile diğer bazı birimlerde görevli akademisyenlerde takip etti. 
Haber/Foto: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki