BÜ'de Çanakkale Etkinliği

Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölümü tarafından 18 Mart Çanakkale Savaşının 100. Yılı nedeniyle panel düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2015, Cuma günü, saat: 09:08

Bozok Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Bölümü tarafından 18 Mart  Çanakkale Savaşının 100. Yılı nedeniyle panel düzenlendi. Panel öncesi Çanakkale Savaşının anlatıldığı resim sergisi gezildi.

Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen panele Rektör yarımcısı  Prof. Dr. Şaban Güçlü, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Temizyürek, Genel Sekreter Erol Sorucu, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, “tarihi kahramanlıklarla dolu milletimizin en son yaşadığı destanlardan bir olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi haftasının üniversitemizde bir dizi etkinlikle kutlandığını söyledi. Bugünde hafta nedeniyle bir panel düzenlediğini belirten Prof. Dr. Güçlü,  hafta nedeniyle bir kez daha aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum”  dedi.

Moderatörlüğü  Bozok Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Doç. Dr. Yunus Özger’in yaptığı panele konuşmacı olarak katılan Hacettepe Üniversitesi Atatürk İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, “Birinci Dünya Savaşı: Savaşa Giden Yol”  Hacettepe Üniversitesi Atatürk İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Doğaner, “Çanakkale Savaşlarında Türk Kamuoyu “ Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yonca Anzerlioğlu, “Çanakkale Savaşları ve Sonuçlar” konularında katılımcılara bilgilendiler. Panelde Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi ’’Bir kahramanlık destanı olan Çanakkale  Zaferinin tarihe altın harflerle yazılan bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanı olduğu mesajı verildi.’’

Panel sonrası panele konuşmacı olarak gelen Hacettepe Üniversitesi  Atatürk İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yılmaz, Hacettepe Üniversitesi  Atatürk İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Doğaner ve Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Yonca Anzerlioğlu’na katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki