BÜ'de Aşık Veysel Anıldı

Bozok Üniversitesi, Müzik ve Sanat Topluluğu tarafından halk ozanı " Aşık Veysel Anma Gecesi" düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 23 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 13:24

21 Mart 1973'te aramızdan ayrılan büyük halk ozanı Aşık Veysel, ölümünün 42'nci yılında Bozok Üniversitesi'nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. Bozok Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Genel Sekreter Erol Sorucu, Üniversite Sosyal İşler Koordinatörü Emine Çiğdem Yeşil, İletişim Protokol ve Enformasyon Müdürü Aslan Çolak, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bozok Üniversitesi, Müzik ve Sanat Topluluğu öğrencileri Aşık Veysel Şatıroğlu’nun hayatını, hayata nasıl baktığını tiyatro oyunu ile anlatmaya çalıştı. Öğrenciler Aşık Veysel’in derlediği türküleri de seslendirildi.

Sanat deyip geçmeyin dostlar, sanat hayatın ta kendisi bunca duygu ve düşünceyi daha başka türlü anlatamazdık diyen Rektör Uçar, "Dostlar beni hatırlasın" diyen aşık Veysel’i hiç unutmadık. Büyük ozanı Aşık Veysel’i rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun” dedi.

Program sonunda Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Bozok Üniversitesi Müzik ve Sanat Topluluğu Başkanı Gökhan Kozludere’ye teşekkür plaketi takdim ederken topluluk üyelerine de çeşitli hediyeler verdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki