Bilimsel çalışmalar kadar idari çalışmalara da büyük önem veren üniversite, 2017-2021 Stratejik Planını oluşturmak üzere harekete geçti.

Bu kapsamda Bozok Üniversitesi’nin 2017-2021 yıllarını içeren “Stratejik Plan” çalışma toplantısı Erdoğan Akdağ kampüsünde yapıldı. Stratejik Plan çalışma toplantısına Vali Kemal Yurtnaç da katıldı.
 
Toplantıda Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey açılış konuşması yaptı. Karacabey; “Bozok üniversite ülkemizin genç üniversitelerinden biridir. Üniversitelerin gelişmesi özellikle bulundukları şehre, ülkeye, ülkenin bilim ve gelişme hayatına önemli katkı sağlar. Bizler planlı büyümenin, öncelikleri doğru belirlemenin ve kaynakları verimli kullanmanın başarıda önemli etkisinin olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple önümüzde ki yılları doğru planlamak, kaynaklarımızı yerinde kullanmak ve zamanı verimli kullanarak başarı elde edebilmek için stratejik planımız üzerinde dikkatli ve yoğun olarak çalışma içerisindeyiz. Bu noktada stratejik planımızın bir parçası olarak bugün bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Şuna samimiyetle inanıyor, vereceğiniz katkıya şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
 
2017’den itibaren Bozok Üniversitesinin dört yıllık çalışama yolunu çizecek olan toplantıda konuşan Vali Yurtnaç; “Ülkemizde 2002 yılı itibariyle stratejik planlama anlayışına başlandı. Üniversitemiz bazında düşündüğümüzde; Bozok üniversitesi Yozgat için bir fırsat mıdır, tehdit midir, bunu nasıl güçlü yaparız, zayıf yönlerimiz ne, bu zayıf yönleri hangi yatırımlarla daha etkin hale getirebiliriz, bütün bunlar bizim yönetim akışımızı ve hedeflerimizi belirleyecek çalışmalardır” diyen Yurtnaç, “Birazdan hepimiz ceketimizi çıkartacağız ve fikir üreteceğiz, herkes kanaatlerini yazacak, onları oylayacağız ve bu şekilde Bozok Üniversitesinin 2017’den itibaren 4 yıllık bir çalışma süreci ortaya çıkacak. Bu analiz çalışmasını diğer tüm kurumlarımızda da hayata geçireceğiz. Bunu yaparken de tamamen teorik yaklaşımlar içerisinde olmayacağız, icraata uyan, icraata oturan ve bize sonuç veren, aynı zamanda çalışanlarımızın performanslarını ölçen bir anlayışla gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
 
Daha sonra önceden belirlenmiş olan Bozok Üniversitesi 2017-2021 stratejik plan çalışmalarına geçildi.