Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Prof. Dr. Kadir Özköse, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan ile Senato Üyeleri katıldı.

Senato toplantısında üniversite bünyesinde yapılacak çalışmalar, yeni bölümlerin ve programların açılması, ilgili mevzuatlarda yapılacak değişiklikler gibi gündem maddeleri değerlendirilerek üniversitenin gelişimi ve genel durumu masaya yatırıldı.

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu’nda yapılan senato toplantısı öncesinde ve sonrasında, senato üyeleri, Akdağmadeni Kaymakamı ve Yüksekokul akademik personeli, Kaymakamlığın ve Belediyenin misafiri olarak öğlen ve akşam yemeğinde bir araya geldi.

Toplantı sonrası akşam yemeğinde konuşma yapan Akdağmadeni Kaymakamı Hamza İnam, Üniversitelerin bulunduğu yöreye  sosyal kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkılarının olduğunu belirterek, "Üniversite senato toplantısının ilçemizde yapılmasından dolayı sayın Rektörümüze ve Senato Üyelerimize teşekkür ediyorum. Akdağmadeni ilçemizde bulunan Meslek Yüksekokulumuz ilçemize büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu katkının artarak devam etmesini bekliyoruz. Bu manada mevcut yüksekokul binamızın yetersizliği ve eskimesi nedeniyle yeni binamızın bir an önce yapılması akabinde gençlerimizi Akdağmadeni’ne çekecek yeni programların açılması, Sağlık Yüksekokulumuzun bir an önce faaliyetine başlaması ve Akdağmadeni Kampüsü projesinin hayata geçirilmesinin bu ivmeyi hızlandıracağını düşünüyor ve bu konularda değerli Rektörümüzden ve Senato Üyelerinden destek bekliyorum.” dedi. 

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulunun üniversitenin göz bebeklerinden biri olduğunu ve bütün projelerin hayata geçirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Rektör Karacabey bu çalışma ortamını hazırlayan Akdağmadeni Kaymakamı Hamza İnam’a, yakının vefatı nedeniyle yemeğe katılamayan Belediye Başkanı Suphi Daştan’a ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Arslan’a teşekkür etti. Yemek sonrası Akdağmadeni Kaymakamı Rektör Karacabey ve Senato Üyelerine çeşitli hediyeler verdi.