BÜ Müzik Korosu, Konsere Hazırlanıyor

Bozok Üniversitesi müzik korusu mayıs ayında yapılacak olan 8. Bahar Şenliklerinde vereceği konser için çalışmalarını sürdürüyor.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2015, Salı günü, saat: 08:33

Bilal Şahin Gençlik ve Kültür Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı Saz Sanatçısı Şef Adnan Şahin yönetiminde konser için provalarını sürdüren üniversitemiz korosunun bu haftaki çalışmalarını Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar’da takip etti. Rektör Uçar eşi Demet Uçar ile birlikte koronun seslendirdiği eserlere de zaman zaman eşlik etti.

Bozok Üniversitesi korosunun verdiği konserlerde seslendirdiği eserler ile türkü severlere unutulmaz anlar yaşattığını belirten Rektör Uçar; “Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği repertuvarı olan ve her konserinde farklı projeler ile izleyicilere unutulmaz türkü ziyafeti sunan üniversitemiz korosu 8. Bahar Şenlikleri etkinlileri kapsamında sahne alarak ülkemizin değişik yörelerinden hazırladığı türkülerle müzik severlerin karşısına çıkacak. Bende bugün  eşimle birlikte koromuzu ziyaret ederek koroda yer alan ekiple bir araya geldik. Konserde her insanın kendinden bir parça bulabileceği türküleri seslendirilecek. Üniversitemiz korosunun konserine tüm halkımızı bekliyoruz. ”dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki