Bozok Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından “Bankacılık Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey” konulu seminer düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarından, Türk Ekonomi Bankası Ticari Portföy Yöneticisi Hasan Coşar ve İş Bankası Anadolu Hayat Bireysel Emeklilik Uzmanı Selçuk Özer’in konuşmacı olarak katıldığı seminere çok sayıda öğrenci katıldı.

Seminerde konuşmacılar, her öğrencinin mutlaka bir vizyonunun olması gerektiğini vurgulanarak, vizyonu olan ve yeterli gayreti gösterenlerin hayalini kurdukları kariyerlere böylelikle daha kolay ulaşabilecekleri detaylı olarak anlatıldı.

Öğrencilerin eğitim hayatları süresince, özellikle yaz dönemlerinde iş hayatının içerisinde bulunmalarını, iş hayatını tanımalarını ve kendilerini iş hayatına hazırlamalarını öneren Türk Ekonomi Bankası Ticari Portföy Yöneticisi Hasan Coşar, insan ilişkilerinde başarılı olmanın, iş hayatında, özellikle de bankacılıkta büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi.

Bankacı olmak isteyenlerin, insan ilişkilerinde başarılı, mücadeleci, dikkatli, strese dayanıklı olmaları gerektiğinin üzerinde duran Coşar, bankacılıkta ilk birkaç yılda gayretiyle kendini ispat edenlerin, üst kademelere tırmanmaları ve yüksek kazanç elde etmelerinin mümkün olacağının altını çizdi.

Öğrencilere iş başvurularında güçlü olabilmek için hiçbir semineri kaçırmamaları ve katıldıkları seminerleri özgeçmişlerine yazmalarını söyleyen İş Bankası Anadolu Hayat Bireysel Emeklilik Uzmanı Selçuk Özer, özgeçmişlerinin dolu olması açısından avantaj sağlayacağını ifade etti.

Öğrencilerin bankacılık mesleği ile ilgili olarak konuşmacılara yönelttikleri soruların cevaplanması ile seminer sona erdi.