Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kayseri Ommer Otel’de gerçekleştirilen fuara, Bozok Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Akın Yonkuç ve üniversite tanıtım temsilcileri katıldı. 

7 devlet üniversitesi ile birlikte toplam 22  üniversite standının yer aldığı fuarı 58 liseden 12. sınıf öğrencileri ziyaret etti. Üniversite tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere Bozok Üniversitesi fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitenin tanıtım materyalleri dağıtıldı.

Kayseri Melikgazi İlçe Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç standları ziyaret ederek katılımcı üniversiteler hakkında bilgi aldı. Bozok Üniversitesi standını da ziyaret eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, Öğrenci İşleri Daire Başkan V. Akın Yonkuç tarafından üniversite hakkında bilgi verilerek, üniversite logolu tabak hediye edildi.

Fuar kapsamında düzenlenen seminerler ile “Sınav Kaygısı, Stres ve Motivasyon”,  “Başarı ve Motivasyon”, “21. Yüzyılda Yetkinlikler”, “Geç Kalmadan Harekete Geç”, “Hedef Belirleme ve Popüler Meslekler”, “Sınav, Sınavda Kazanılmaz” konularında öğrencilere bilgi verildi.