Bozok Üniversitesi tarafından Yozgat'ta ilk kez "Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri" düzenlenecek. 10 Şubat 2016 Çarşamba günü Akdağmadeni ilçesinde başlayacak seminer programı 24 Şubat 2016 tarihinde Yozgat Merkez’de son bulacak.

Her gün bir ilçelede yapılacak olan “Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri” çalışması ile ilçelerde açılacak stantta gençlerle bir araya gelecek olan üniversite seminer ve tanıtım görevlileri, gençlere geleceğe açılacak kapının belirlenmesinde yardımcı olacaklar.

Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri’nde üniversite öğrenci adaylarına kariyer ve eğitim planlamasına ilişkin dikkat edilmesi gerek hususlar, meslek edinimi ve üniversite tercihlerine ilişkin bilgi verilmesi, üniversitede yer alan bölümlerin tanıtımı, üniversitenin eğitim ve öğretim imkanlarının anlatılmasına yönelik  eğitim seminerleri düzenlenecek. Seminerler sürecinde öğrencilere üniversiteyi tanıtım materyalleri ve promosyon ürünleri dağıtılacak.

Yozgat’ta bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Bozok Üniversitesi ilimize  sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda çok büyük katkılar sağlamaktadır. Üniversitemizin Yozgat merkez başta olmak üzere bütün ilçelerimizle bütünleşmesini, hem ilçe halkının hem öğrencilerin üniversitemizi tanımalarını istiyoruz.” dedi.

Hedeflerinin ilk etapta Bozok Üniversitesi’ni, Türkiye ve dünyadaki üniversitelerle yarışabilecek altyapısını oluşturmak olduğunu vurgulayan Rektör Karacabey, “En ücra köyümüzdeki bir çocuğumuz ilkokula başladığında Bozok Üniversitesi’ne nasıl girebilirimin hayalini kurmasını istiyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Karacabey, seminer çalışmalarının kollektif bir çalışma ile geliştirilerek her yıl düzenli bir takvime bağlanabileceğine işaret etti.