Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı arasında yapılan Global Bütçe Antlaşması sonrası, Yeşil Kartlı hastaların herhangi bir devlet hastanesi sevki almadan doğrudan hastanede ki tüm branşlara muayene için başvuru hakkı doğdu.


Üniversite hastanesine doğrudan müracaat eden Yeşil Kart sahibi hastalardan Sağlık Bakanlığı’na ait birinci veya ikinci basamak sağlık tesislerinden herhangi bir sevk istenilmeden doğrudan başvuru yapan yeşil kartlı hastaların muayene, teşhis ve tedavileri yapılabilecektir.


Konuya ilişkin bir açıklama yapan Bozok Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü (Üniversite Hastanesi Başhekimi) Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, Üniversite Hastanesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı arasında Global Bütçe Antlaşması yapıldığını belirterek; “Bu antlaşma sayesinde hastanemiz işletmesinde daha dengeli gelir gider dengesi sağlanacaktır. Bu yenilikle birlikte artık hastanemiz yeşil kartlı hastalara, gazi, şehit ve yakınlarına sevksiz hizmet verme imkânına sahip oldu. Artık hastalarımız sevk almadan hastanemize başvurabilir, tüm teşhis ve tedavi hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilir.” dedi.