Bozok Üniversitesi, doğru ve kaliteli eğitimi arayan öğrencileri kazanmak amacıyla önem verdiği yurtiçi ve yurtdışı fuarlar takvimine bir yenisini daha ekledi. 21-22 Nisan tarihlerinde Balıkesir Yüksek Öğretim Günleri etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen eğitim fuarında, Bozok Üniversitesi öğrencilerle buluştu.

Balıkesir Üniversitesi Burhan Erdayı Spor Salonu'nda düzenlenen Educaturk Yüksek Öğretim Günleri renkli görüntülere sahne oldu. Açılış kurdelesini kesen Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, "Educaturk'e geçen yıl da ev sahipliği yapmıştık. Bu yıl da gençlerin üniversiteleri tanıyacağı bir organizasyon olacağını ümit ediyorum. Öğrenciler 33 üniversiteyi yakından tanıma fırsatı bulacak. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Bozok Üniversitei standını ziyaret eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir Bozok Yaylasının güzide üniversitesini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek üniversite hakkında bilgiler edindi. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Şube Müdürü Fikret Kaya ziyaretlerinden dolayı Rektör Özdemir’e plaket takdim etti.

Eğitim Fuarında çok sayıda devlet ve vakıf üniversitesi yer alırken, Bozok Üniversitesi standını ziyaret eden öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite hakkında tanıtıcı bilgiler verildi. Standı ziyaret eden öğrencilere üniversitenin tüm eğitim birimlerinin yanı sıra şehrin ve üniversitenin sosyal, sportif ve kültürel olanakları detaylı şekilde anlatıldı. 

Kültürel sanatsal ve en önemlisi bilimsel anlamda öğrencileri hayata hazırlayarak ve yeni ufuklar kazandıran Bozok Üniversitesi fuar boyunca kariyerine doğru yön vermek isteyen gençlere yenilikçi eğitim sistemi, geleceğin mesleklerinden oluşan müfredatı ve eğitim alanındaki yenilikçi çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.